Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Zaznajom się z kilkoma radami – w szczególności jeśli jesteś młodym kierowcą

assistance

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Doświadczony kierowca pisze o motoryzacji i pomocy na drodze

Opis bloga

Pomoc na drodze - blog każdego kierowcy

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 28776 osób

Pomoc na drodzeZaznajom się z kilkoma radami – w szczególności jeśli jesteś młodym kierowcą

Jazda jest zdolnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, bo wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne zdolności w czasie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym globie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy prowadzący jest zobowiązywany do ich przestrzegania. Zasady te mają na celu ochronę życia i mienia.

W trakcie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy zobaczyć można, że znaczna część stanowią młodzi ludzie. To niejednokrotnie osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być kilka od niewystarczających umiejętności do brawury. Ażeby uniknąć wypadków zaznajom się z kilkoma wskazówkami – w szczególności jeżeli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Unikaj rozpraszających Cie osób i rzeczy. Odnotować można, iż spora część wypadków przydarza się kiedy prowadzący nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Zbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może decentralizować kierowcę.

Wyśpij się przed wyprawą. Jeśli jesteś zmęczony albo nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną wielu wypadków jest uśnięcie prowadzącego za kierownicą.

Nie należy kierować pojazdu po spożyciu alkoholu, przyczynić się to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś kolegę, ażeby Ci w tym pomógł.

Unikaj wszelakich innych czynności. W trakcie jazdy skupiaj się wyłącznie na tym co robisz. Nie powinno się wówczas jeść, pić, nakładać makijaż itd.. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Tekst powstał przy współpracy z dowóz paliwa Miasteczko Śląskie


17:24:47 13/04/2016 [Powrót] Komentuj